YAKACIK’DA BİR GURUR ABİDESİ YÜKSELİYOR

İSTANBUL’UN VE TÜM ALEVİLERİN GURURU BİR BİNA YAKACIK’TA YÜKSELİYOR

ŞAHKULU SULTAN DERGÂHI VAKFI

ÖĞRENCİ YURDU

DESTEK VE YARDIMLARINIZLA TAMAMLANACAK!

 

Dünyanın en köklü Alevi kurumlarından birisi olan Şahkulu Sultan Dergâhı Vakfı, Türkiye’de bir ilke imza atarak tarihe geçecek bir çabanın içinde başarıyla ilerliyor.

Eğitime, Kültüre ve Bilime büyük önem veren bir bakış açısıyla çalışmalarını hep bu yönde ilerleten Şahkulu Sultan Külliyesi Mehmet Ali Hilmi Dedebaba Araştırma Eğitim ve Kültür Vakfı bugüne kadar bu alanda birçok öncü çalışma yaptı.

Halkın bağışlarıyla ve yardımlarıyla, hep ileriyi hedefleyen projeleri hayata geçiren ve Atatürkçü Cumhuriyetin temel ilkeleri doğrultusunda en büyük yararlı işin eğitim çalışmalarından geçtiğini düşünen Şahkulu Sultan Dergâhı Vakfı yönetimi yine büyük bir çalışmanın- çabanın içinde.

Kırsal alandan gelip, İstanbul gibi dünya çapında büyük bir kentte okuma imkânını elde ettikten sonra barınmak için çok büyük zorluklar yaşayan özellikle kız öğrencilerin durumu içler açısı durumdadır. İşte onların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bir kız yurdunun yapımını düşünüp, bunu hayata geçirmek için büyük çaba harcayan Şahkulu Sultan Dergâhı Vakfı yönetimi en büyük adımı atarak Kartal Yakacık’ta çok amaçlı bir binanın ilerlemesini sağladı.

Sadece konaklama odalarıyla değil, kütüphane, etüt, spor, sinema salonlarıyla çağdaş anlamda modern bir yurdun da tamamlanmasını amaçlayan vakıf yönetimi, her türlü zorluğu aşıp, bu konuda amaçlarına ulaşmak için epey yol aldı.

 

Kartal Belediyesi’nin desteklerine rağmen yurdun halen çok büyük eksikleri var.

İhtiyaç sahibi olarak burayı büyük bir merakla bekleyen öğrencilere ve onların fedakâr velilerine mutlu haberi vermek şimdilik kolay değil.

Öğrenci Yurdu, ancak desteklerle tamamlanacak durumda.

Bugün, Şahkulu Sultan Vakfı Başkanı Mehmet Çamur ve Vakfın Başkan Yardımcısı Hüseyin Taştekin, Vakfın Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri olan Metin Kartal ile yurt binasını gezdik.

Burası Şahkulu Sultan Dergâhı’nın ileriyi gören büyük bir öngörüyle yapmaya başladığı bir bina ama bu binanın tamamlanması tüm duyarlı kişi ve kurumların destekleri sayesinde tamamlanacaktır.

Ortak çağrımız ve dileğimiz; bu insanlarımızda ve gençlerimizde umut uyandıracak binanın belediyelerin, Alevi kurum ve kuruluşlarının, iş adamlarının ve tüm halkımızın ilgi ve alakası ve desteğiyle bir an önce bitirilmesi, işler hale getirilmesidir…

Umutlar küllenmeden, aşk ateşi sönmeden…

El Ele El Hakk’a, anlayışıyla…

Gelin Canlar Bir Olalım, demek yetmiyor…

Bir Tuğla Da Sen Koy… Dendiği gibi…

Umudumuz olan gençlerimizin en büyük özlemleri, okumaları için; ha gayret dostlar, ha gayret… Diyoruz…

 

Not: Şu ana kadar ayni ve nakit olmak üzere; yaklaşık 5 milyon T.L. harcama yapılmıştır.

Bir cevap yazın